Sevgiliyle konuşulacak konular maddeler halinde

Ciddi ilişkiler için sevgilinize sormanız gereken soruları maddeler haline bu makalemizde bulabilirsiniz. Sevgililik dönemlerinden nişa...
 

Ciddi ilişkiler için sevgilinize sormanız gereken soruları maddeler haline bu makalemizde bulabilirsiniz.

Sevgililik dönemlerinden nişanlılık veya evlilik dönemlerine geçmeden önce mutlaka sormanız gereken soruları sıralamadan önce sizlere bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum, eğer ilişkinizi ilerletmek ve evlenmek istiyorsanız ilk sormanız gereken mutlaka aile ilişkileri olsun yani sizin babanıza ve annenize saygı gösterebilecek, yarın bir gün anneniz veya babanız yatağa düştüğü zaman ona bakabilecek bir bayanla veya tam tersi de olabilir erkekle evlendiğinizden emin olun. 
Günümüzde evliliklerde huzursuzluk yaşatan aile sıkıntılarını evlenmeden önce konuşmanızda fayda var.  Size iyi günde ve kötü günde hem maddi hem manevi zorluklarda destek olabilecek yarın anneniz veya babanız yada kendiniz bir rahatsızlıktan dolayı yatağa düştüğünüzde sizi o günde ilk gün ki gibi sevip bakabilecek bir kişiyle evlenmenizi karşınızdaki insanı iyi tanımanızı tavsiye ediyoruz. 
Unutmadan en önemli madde her zaman içinde ALLAH korkusu olan bir partner seçin içinde ALLAH korkusu olan hiç bir zaman kötülük yapamaz karşısındakini üzemez ve eşinin, annesinin ve babasının üzerindeki hakları bilerek davranır.
Araştırmalarımız sonucunda sevgilinize sormanız gereken en önemli bir kaç maddeye sıralayalım;

Evlenmeden sorulması gereken sorular;

- Askerliğini yaptın mı?
- Çocuk sahibi olmak istiyor musun? Eğer istiyorsan ne zaman ve kaç tane?
- Evlilikte eşitlik senin için ne kadar önemli?
- Ailene ne kadar yakın olacağız? Her hafta görüşmek zorunda mıyız mesela?
- Arkadaşlarımla sık sık görüşmemden rahatsız olur musun?
- Paramızı nasıl biriktireceğiz?
- Anneme Anne Babama Baba diyecek misin?
- Maddi durumumuz kötü olması durumunda çalışır mısın? (kızlar için)
- Evde olmazsa olmazın var mı?
- Evlenince değişir misin?
- Temizlikte titiz misin?
- Sağlık geçmişinle ilgili gizlediğin bir şey var mı? Kendimi hazırlamam gereken bir hastalığın var mı?
- Sinirlenince etrafına zarar verir misin örneğin bardak kırma cam kırma gibi
- Ne olsa ayrılmayı düşünürsün
- Bir eşte mutlaka olmasını istediğin olmazsa olmazın nedir?
- Evlenince geçmişinle karşılaşır mıyız örneğin eski sevgili?
- Eviniz var mı?
- İş garantisi var mı? (dünyada hiç bir şeyin garantisi olmaz örneğin yarın yaşacağımızın bile garantisi olmazken bu soruların önemi kalmıyor ama yinede iş devamlılığı önemli olduğu için sorulması gerekir)
Sevgiliyle konuşulacak konular maddeler halinde Sevgiliyle konuşulacak konular maddeler halinde Reviewed by Blogger on 01:50 Rating: 5

1 yorum:

  1. İçerik çok faydalı olmuş. Teşekkürler. Eski sevgiliyi unutmak üzerine bir yazı yayınlamıştım. Dilerseniz okuyabilirsiniz: eski sevgiliyi unutmak

    YanıtlaSil

Kizlarasor.net - Kızlara, Erkeklere Sorulabilecek Kısa Sorular ve Hediye Önerileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.